Hobby online

Tematyczny serwis internetowy!

Szafa na wymiar i drzwi przesuwne, czyli w jaki sposób zaaranżować garderobę?

Szafa na wymiar i drzwi przesuwne, czyli w jaki sposób zaaranżować garderobę?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak urządzić garderobę?
Garderoba to pomieszczenie, w którym magazynujemy wszelkie nasze rzeczy. Wcale nie musi być to ogromny pokój, żeby utrzymać w nim stosowny porządek. Sprawdzi się ona także jako zabudowa wnęki w ścianie w sypialni. Jeśli mamy zamiar wydzielić garderobę od pokoju, możemy zamontować drzwi przesuwne.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Magazynowane rzeczy to ważny czynnik, który wpływa na urządzenie garderoby. Decyzja o tym, czy potrzebujemy wiele drążków na wieszaki, regałów czy szuflad, zależna jest od tego, jakiego rodzaju ubrania mamy. Pod uwagę trzeba wziąć również możliwe dodatkowe miejsce na przeróżne urządzenia, takie jak deska do prasowania bądź żelazko.

Jeśli posiadamy niewiele miejsca na garderobę, dobrym wyborem jest zakup szafy na wymiar. W ten sposób zmaksymalizujemy dostępne miejsce na odzież oraz inne dodatki. Dobrą decyzją są meble na wymiar produkowanych przez firmę Komandor, która słynie z pojemnych szaf ubraniowych. Warto zastanowić się również nad nabyciem szafy narożnej, która pozwoli na zwiększenie dostępnej przestrzeni do przechowywania.

Drzwi przesuwne pozwolą zaoszczędzić miejsce
Dobrze jest również wstawić do Twojej garberoby drzwi przesuwne, nawet gdy jest to osobne pomieszczenie. Umożliwi to zwiększenie dostępnej przestrzeni użytkowej. Takie drzwi umożliwią zaoszczędzenie nawet do 8 m2 powierzchni, która jest potrzebna do uchylenia normalnych drzwi. Możemy zdecydować się na gotowe rozwiązania bądź na drzwi przesuwne na wymiar oferowane np. przez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Odpowiednio dobrane meble to nie wszystko. Należy zadbać też o właściwe oświetlenie pokoju. Bardzo ważne jest, aby promienie światła docierały do wszelkich półek, a także zakamarków. W związku z tym, jeśli nasza garderoba to niemały pokój, musimy zatroszczyć się, poza oświetleniem ogólnym, o oświetlenie punktowe. Warto zastanowić się nad kupnem LED-ów. Wykorzystują one bardzo mało energii i można zamontować je w najróżniejszych miejscach, gdyż przyjmują one różne formy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
W garderobie nie powinno brakować także właściwego lustra. Bardzo duże lustro pełni dwa ważne zadania. Jest ono konieczne w trakcie wyboru odzieży i zwiększa optycznie pokój. Gdy nasza garderoba jest nieduża, warto zdecydować się na lustro wiszące. Bardzo dobrą alternatywą dla małych powierzchni jest szafa z drzwiami przesuwnymi, na których zamontowano lustro.

Categories: Pozostałe

Comments are closed.